NAHİT DOĞU İLE GELEN TEHLİKELER(ARAŞTIRMA)1Halkın nabzını bazen yanlış bilgilendiren  gazeteci Nahit Doğu,Bulgaristan gündemini aktarma değil,batırma  sürecini  sürdüren biri.

1972 doğumlu Doğu,Kırcaali'nin Benkovski  köyleri yakınlarında  doğdu. Dobromirtsi köyünde akrabaları var,bazen oralara gidiyor,belki de oralı doğumludur.

MOHAMMED RECEP'E ÇALIŞTI

Bir dönem  eski DPS Partisinin genel  başdanışmanlığını yapan Mohammed Recep  adlı kişinin ardına sığınarak gazete çıkartıyordu.O gazetede de ,Recep parayı verince  taraflı haberler yaptı hep!...

http://bghaber.org/bghaber/wp-content/uploads/2013/05/nahit-dogu.jpgAzerbaycan’ın Baku Üniversitesi’nde Rus Filolojisi’ni bitirdi. 1990-1991 yıllarında Türkiye’de “Yeni Gün” gazetesinde muhabir olarak çalışan Doğu, 1994 ila 1995 yıllarında da Azerbaycan’da yayınlanan “Panorama” gazetesinin uluslararası bölüm başkanı olarak görev yaptı.

AHMET DOĞAN İLE SIK SIK GÖRÜŞÜYOR


İşin kötü yanı bütün Bulgar medyalarına  yaptığı  haberleri,birçoğu da kopyala –yapıştır,çevir-öldür haberleri  medyaya gönderdi.Amaç ilk önce kendini ünlü yapıp sonra propaganda yapmaktı.Ama diyebiliriz ki Ahmed Doğanın en yakın adamıdır.Onun haberlerinde hep onu överek haber yapar,hatta yorum  haberi yapıyor.

Halbuki tarafsız olması gerekirken ,bütün siyasi partilerin haberlerini tam yapması gerekirken,işine yarayını yapıyor.Kendisi şuanda  Ajans bg adlı  bloğu var.Ayrıca Rodopix24  gazetesine de çok haber yazar,yani haberleri tercüme yapar. Ajans bg den Rodopi x24 ye .Tabi ki amacı bu sitenin adını yükseltmesi!

Sonra yetmezmiş gibi Fokus Haber Ajansında yazı  ve haber gönderdi,onun adıyla çıktı haberleri. Plovdiv'de çıkan Nov glas adlı gazetenin Facebook'una  haber  yazmış ,neymiş... adı duyulsun,ünlü olsun!

NOVA TELEVİZYONU DAVA AÇMIŞTI

 Özel Nova TV de ona bir zamanlar davalar açmıştı.Türkiye'de,yani Edirne'de eskiden göç etmiş Bulgaristanlı vatandaşlarla röportaj yaparken sorduğu ilginç sorular ve Bulgaristan'ı kötülemeye başladı.Her zaman DPS(HÖH) Partisinin genel başkan yardımcısı Lütvi Mestan'sız duramaz,çünkü haber bulamayacak ya!  


Necla MÜMÜN,Mehmet İBİŞOV

HABERBG

................................................................................................................................

................................................................................................................................