Bulgaristan'da çıkmaya başlayan Balkan gazetesine Türkiye sponsor oluyor


Bulgaristan'da yeni yayımlanan Balkan gazetesi ile ilgili çok önemli gelişmeleri muhabirimiz Necla MÜMÜN,Editörümüz Mehmet İBİŞOV ve Türkiye'den  Kadriye SOYLU araştırdı,inanılmaz gerçekleri ortaya koyuyor.ARAŞTIRMAMIZ ŞU SORULARA CEVAP BULDU:

1.Balkan gazetesi neden bedava dağıtılıyor? 

CEVAP:-Daha büyük kitleye ulaşmak için ve aynı zamanda şukadar bukadar okunuyor DENMESİ İÇİN.

2Hedefi Kırcaalihaber gazetesi ile Zaman gazetesini bitirmek mi?

CEVAP:-Evet en büyük hedefi bu.Kircaalihaber en büyük engel teşkil ediyor.Çünkü asıl hedefi Kırcali olduğu için en büyük düşmanı Kırcaalihaber oluyor.Zaten cemaat medyası Kırcali'de olmadığı için rahat.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ 3.Kimler finanse ediyor?

CEVAP:-Nahit Doğu önce Kırcali'de birkaç işadımından destek istedi,ancak aradığını bulamayınca da Bursa'da göçmen işadamlarından finanse edildi.Gazetenin dağıtımını üstlenen göçmen şirket aynı zamanda Bulgaristan'da da şirketi var.BAL-GÖÇ sponsor oldu.
4.Gazete çıkartma hedefi kimden?

CEVAP:-Nahit Doğu önce  Mümin Topçu'dan destek istese de fikirlerini beğenmeyerek ondan ayrıldı.Gazete çıkartma işlerini İsmail Köseömer,Bursa'daki göçmen dernekleri fikir öncüleri arasında.Türkiye'de bir siyasi partinin(İsmini şuanda zikredemeyiz) elemanlarından da ciddi manada gazete çıkartma teklifleri  ve maddi destek gelmesi gibi konular görüşüldü.

5.Neden WEB sitesi,radyo,TV değil de gazete çıkartılıyor?

CEVAP:-Bulgaristan Türklerinin yaşlı olması sebebiyle yeni iletişim araçlarını kullanamadıklarından gazete ile halkın beyini karıştırılacak.Nahit Doğu,radyo ve internet TV mecralarını kullanmak istese de Türk halkında internet ortamı olmadığından ve diğer sebeb de maddi ve eleman eksikliği yanı sıra alt yapı çalışmaları olmaması.

6.Gazetenin asıl sahibi kim?
7.Gazete neye daha çok vurgu yapıyor?

8.Gazete ne kadar uzun ayakta kalacak?
9.HÖH'ün gazetesi mi?
10.Herhangi siyasi amaç güdüyor mu?

6. SORUDAN İTİBAREN DİĞER CEVAPLAR VE Ayrıntılı bilgiler 

NAHİT DUĞU'NUN YENİ GAZETESİ paraları nereden buldu 26 Şubat HABERBG'de


0 yorum:

Yorum Gönder

* Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

***
ВАЖНО: Няма да бъдат толерирани нецензурни коментари, расистки изказвания и обидни мнения. Те ще бъдат премахвани.

Съдържанието на HABERBG.NET и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN HABERDAR OLUN