HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi

Razgrad'ın Caferler köyünde şehitlik anıtı yapıldı

 

REKLAM site haberleri ilk fotoğrafın altında

Naim Süleymanoğlu'nun şuuru açıldı,karaciğer nakli şart

Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu, cep herkülü lakaplı haltercimiz Naim Süleymanoğlu karaciğer yetmezliğinden dün akşam saatlerinde bitkisel hayata girmişti. Bugün doktorundan açıklama geldi. Süleymanoğlu'nun şuurunun açıldığını ve konuşabildiği belirtildi.

DOKTORLARA "HOŞ GELDİNİZ" DEDİ
Doktorları yapılan açıklamada Süleymanoğlu'nun şuurunun açıldığını, efsane haltercinin tepki vermeye başladığını söyledi. Başarılı sporcunun sabah saatlerinde doktorlar içeri girdiğinde, "Hoş geldiniz" dediği öğrenildi. 
"KİMSEDEN YARDIM İSTEMEYİN, ÖLÜRSEM ÖLÜRÜM"
Hastalığının kimse tarafından bilinmesini istemeyen Naim Süleymanoğlu, en yakınlarına şu sözleri söyledi: "Kimseye söylemeyin, kimseden benim için bir yardım sakın talep etmeyin, kimseyi aramayın, zaten yaşımı doldurdum. Ölürsem ölürüm."
HALİL MUTLU'YA HABER VERDİLER
Çocuğundan bile hastalığını saklayan Naim Süleymanoğlu'nun durumunun ciddiye binmesinin ardından, yakınları Halil Mutlu'ya haber vermek zorunda kaldı.
Süleymanoğlu'nun 2 aydır yoğun tedavi gördüğü kaydedildi. Geçen hafta iyileşip taburcu edilen Cep Herkülü, iki gün sonra tekrar fenalaşınca ambulansla hastaneye kaldırıldı.

KARACİĞER NAKLİ ŞART
Naim Süleymanoğlu'nun yakın arkadaşı ve kişisel doktoru olan Adnan Bağrıaçık'ın verdiği bilgilere göre karaciğer nakli gerçekleşmezse Naim Süleymanoğlu'nun durumu daha da kritikleşebilir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARADI, NAKİL EDİLİYOR

Cumhurbaşkanlığı, karaciğer yetmezliği nedeniyle hastanede yoğum bakıma alınan ve bilinci kapalı olan Naim Süleymanoğlu için harekete geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleymanoğlu için gerekli hamlelerin yapılmasını istedi. Erdoğan'ın bu isteğinden sonra Naim Süleymanoğlu'nun nakil için Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi'nden sevkine karar verildi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı olan Hamza Yerlikaya da, Naim Sülemanoğlu'nun kişisel doktoru Adnan Bağrıaçık'ı arayarak durumu hakkında bilgi aldı.

Naim Süleymanoğlu'nun karaciğer nakli bu hastanede yapıldı.FOTOĞRAF:Kemal ÖZTÜRK,istanbul

NAİM SÜLEYMANOĞLU KİMDİR?
Naim Süleymanoğlu, 23 Ocak 1967'de Bulgaristan'da dünyaya gelen Naim Süleymanoğlu, haltere 1977'de başladı. 15 yaşında iken Brezilya'da düzenlenen dünya gençler halter şampiyonasında 52 kiloda iki altın madalya alarak şampiyon oldu. Onaltı yaşında rekor kırarak yine şampiyon oldu. Böylece halter tarihinde en genç dünya rekortmeni ünvanını aldı.

1983 yılında Viyana'da yapılan turnuvada, 56 kiloda dünya rekorlarını sırası ile koparmada 130.5, silkmede 165 ve toplamda da 295 kilo olarak kırdı. Daha sonra bu rekorlarını yine kendisi kırdı. 1986 yılında dünya şampiyonasında 60 kilo kategorisinden katıldı ve toplamdaki rekorunu 335 kiloya çıkararak dünya şampiyonu oldu. 1988 Seul Olimpiyatları'da ise yine 60 kilo kategorisinde muhteşem rekorlar kırdı. (Toplam: 342,5 kg) Naim Süleymanoğlu'nun Seul'daki muhteşem başarısı ile Türkiye'ye olimpiyatlarda güreş dışında ilk altın madalya kazandıran sporcu oldu.

FACEBOOK sayfamızı beğenin anında haberdar olun


Site haberlerin en altında reklam