HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi

Razgrad'ın Caferler köyünde şehitlik anıtı yapıldı

 

REKLAM site haberleri ilk fotoğrafın altında

Meral Akşener'in İYİ partisinde Bulgaristan izleri

  

Meral Akşener'in kurmuş olduğu yeni partisinde ilk kurucu üyelerinden biri de Bulgaristan göçmeni Sevinç Gümüş.


Bulgaristan göçmenin ismi bizzat Ankara'da ilk kurultayında okundu ve sunumda izlendi. Sevinç Gümüş kimdir, nereli, kaç yaşında ?

26.07.1985 yılında Kırcali doğumlu.1989 yılında zorunlu göç nedeniyle Bursa iline yerleşti .Çocukluk yılları Bursa'da geçmiş olup ilk ve orta öğretimini Evliyalar şehrinde tamamlamıştır.Evlilik ve eşinin görevi nedeniyle İstanbul'a yerleşmiştir.

Eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Çocuk Gelişimi,İstanbul Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü Onur Öğrencisi olarak  tamamlamıştır. Açıköğretim İktisat Fakültesi Kamu Yönetiminde eğitimine devam etmektedir.Bir dönem Küçükçekmece Kadın kolları Başkan Yardımcısı yapmıştır.Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yapmış ve yapmaya devam etmektedir 

İngilizce, Azerbaycan Türkçesi Ve Bulgarca bilen Gümüş,bir erkek,bir kız çocuk annesidir.

İYİ PARTİ'NİN KIRCALİ VE ŞUMNU'DA TEMSİLCİLİK AÇILMASI İDDİA EDİLİYOR
İYİ partinin bazı ülkelerde  temsilcilikleri açmaya başladı.Bu yönde Bulgaristan'da da açılması planlandığı iddia ediliyor.İdiiaya göre  Kırcaali'de ve Şumnu'da  olması bekleniliyor.


EN SON CANEZEDE GÖRÜLDÜ

Sevinç Gümüş en son İstanbul Fatih camiisinde görüldü.Merhum Naim Süleymanoğlu'nun cenazesine katılmış ve milli haltercimizin annesi Hatice Süleymanoğlu'na baş salığı dilemişti.

HABERBG.NET
FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN HABERDAR OLUN

Site haberlerin en altında reklam