Göçmenler aman dikkat! 5 Bulgar ATM’lere kart kopyalama aparatı yerleştirirken yakalandı

🔺 GÖZALTINA ALINAN BULGARLARIN KİMLİKLERİ AÇIKLANDI


Bursa Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Uluyol, Setbaşı ve Osmangazi metro istasyonu yakınındaki bir ATM olmak üzere toplam 3 ATM'ye kart kopyalama aparatı yerleştiren Bulgaristan uyruklu 5 şahıs yakalandı. 

CÜZDANDAKİ BULGAR KARTI YAKAYI ELE VERDİ

Banka kartlarındaki numaralardan yola çıkan siber polisi 5 kişiyi Eskişehir'de gözaltına aldı. Banka ATM'lerine kart kopyalama aparatı yerleştirdikleri sırada bir şahsın cüzdanındaki Bulgaristan kartını fark eden polis ekipleri, karttaki numaralardan yola çıkarak şahıslara ulaştı. Bursa'daki otelleri tek tek araştıran siber polis, kartın bir Bulgaristan vatandaşına ait olduğunu ve bu şahsın 4 arkadaşıyla birlikte kaldığını öğrendi. 

POLİS 6 AY TAKİP ETMİŞ

Şahısları bulan ekipler, 5 kişinin güvenlik kameralarına yakalanan şahıslar olduğunu tespit etti. Şahısların Bursa dışında Eskişehir, Kocaeli, Sakarya ve Çorum'a gittiğini tespit eden polisler ve 6 ay takip etti.
GÖZALTINA ALINAN BULGARLARIN KİMLİKLERİ

Nikolay Valentinov Georgiev, İvan Dimov İvanov, İvan Slavov Slavov, Miroslav Atanasov Georgiev ile Krastyu Valentinov Krastev isimli 5 şahsı Eskişehir'de yapılan operasyonla gözaltına aldı.
Şahısların üzerinde yapılan aramalarda, çok sayıda kart kopyalama aparatı, kartları kopyaladıkları beyaz banka kartları, çok sayıda ATM'lere yerleştirilen dijital kamera ve dijital aparat ele geçirildi. Şahıslar adliyeye sevk edildi.


🔺 Eskişehir'de yapılan operasyonla gözaltına aldılar

Kaynak:İHA
FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN DAHA ÇOK BİLGİ EDİNİN