Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Bulgaristan'a geliyor/ÖZEL HABERHABERBG.NET'in edindiği bilgiye göre T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan  16 Kasım'da Bulgaristan'a geliyor.Bakan Pekcan, Sofya'da Bulgaristan-Türkiye İş Forumu'na katılacak.Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD)ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ortaklaşa düzenledikleri iş forumuna çok sayıda Bulgar ve Türk iş adamları katılacak.

Ramada otelinde yapılacak foruma Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov,DEİK Başkanı Nail Olpak,BULTİŞAD Başkanı Edis Emre konuşmacı olarak katılacaklar. Bakan Ruhsar Pekcan saat 10.30'da iş adamlarına yatırım fırsatlarını değerlendirecek.

1 MİLYON EURO ÜZERİNDE TÜRK YATIRIMCI BULUNUYOR

Bulgaristan'da turizm,gıda,otomotiv ve yedek parça,hayvancılık ve tarım makineleri,inşaat ve yapı malzemeleri,sağlık/termal turizm,mobilya,aydınlatma ve elektronik gibi alanlarda çok sayıda iş adamı katılacak.

Bulgaristan'da yaklaşık 1 milyon Euro üzerinde Türk  yatırımcısı bulunuyor.Bunlar  arasında ağırlıklı olarak turizm,bankacılık,tekstil,hazır giyim,alüminyum,cam sanayi,ev aletleri,otomotiv yedek parça,PVC ve gıda ürünleri başta geliyor.

HABERBG.NET
===================================================================


BENZER HABERLER:


Bakan Numan Kurtulmuş Bulgaristan'a geliyor 

Başbakan Davutoğlu Bulgaristan'a geliyor