DOST partisi Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılacak

🔺  Adayların son başvuru tarihi  4 Mart 2019 olarak belirlendi

DOST partisi Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) dünkü genişletilmiş toplantısında Mayıs'da yapılacak Avrupa Parlamentosu(AP)seçimlerine aday çıkartıp katılma kararı aldı. 


Partinin bölge koordinatörlerinin de katılımıyla gerçekleşen toplantıda ayrıca AP seçimlerinde  meclis dışındaki partiler ile koalisyona kapıyı açık bıraktı.

Adayların son başvuru tarihi  4 Mart 2019 olarak belirlendi.

MYK aşağıdaki kararları oy birliği ile kabul etti:

1. DOST partisi Avrupa Parlamentosu seçimlerinde tek başına katılmaya hazır.
2. Parti, Avrupa-Atlantik değerlerini paylaşan parlamento dışı siyasi güçlerle geniş bir Avrupa koalisyonu kurma görüşmelerine açıktır.
3. MYK, Genel Başkan Lütvi Mestan ve dört üyeli ekibine koalisyon görüşmeleri yapma yetkisini vermiştir.

4. Partinin Siyasi Platformunu kurmak üzere bir çalışma grubu oluşturdu
5. Partinin tüm bölgesel, ilçe ve yerel yapılarının yanı sıra bireysel üyelerinin de aday olma hakkına sahip olması, aday gösterilmesi için bir prosedür ve kriterler getirmiştir.
6. 04.03.2019 tarihine kadar adayların son başvuru tarihi olarak belirledi ve pp.dost.sofia@gmail.com adresine gönderilmelidir.
7.  Aday Listesi ve Siyasi Platform , MYK tarafından oylanacak ve onaylanacak.
8.  MYK, partinin Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılımı için fon toplamak üzere bir bağış kampanyası hazırlama kararını alarak,bunun denetimi kuralları koyulmuştur.

HABERBG.NET

0 comments:

Yorum Gönder

* Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

***
ВАЖНО: Няма да бъдат толерирани нецензурни коментари, расистки изказвания и обидни мнения. Те ще бъдат премахвани.

Съдържанието на HABERBG.NET и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права.