HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi

Razgrad'ın Caferler köyünde şehitlik anıtı yapıldı

 

REKLAM site haberleri ilk fotoğrafın altında

Türklerden Ukraynalı mültecilere yardım eli

Ukraynalı mültecilere yardım,  Ukraynalı sığınmacılarayardım
Kadir Kadir BÇK Haskovo Şubesine battaniyeler bağışladıBulgar Kızılhaç Örgütü'nün (BÇK) Haskovo şubesine Ukraynalı mültecilere ilk yardım yapanlardan biri Kadir Kadir oldu.  


Saat 10.20 sularında birkaç battaniye bağışında bulunan Kadir, 

''Elbette savaşla ilgili durumu takip ediyoruz ve Ukrayna halkıyla dayanışma içerisindeyim. Mümkünse ve gerekirse Bulgar Kızılhaç Örgütü'ne bir bağış daha yapmaya hazırım'' dedi.

BÇK Haskovo Şube Müdürü Minka Meçerinkova sabahtan bu yana 6 kişi başta kıyafet, ayakkabı ve battaniye bağışında  bulunduğunu söyledi.


Haskovolu iş insanı Sebahtin İsmail kendi otelini Ukraynalı mültecilere açtı. Yaklaşık 25 sığınmacıyı kabul edeceğini belirten İsmail, sahibi olduğu otobüs şirketinde Avrupa'nın istedikleri her noktasına ücretsiz seyahat edebileceklerini aktardı. Haskovo Valisi Katya Paneva , mültecilerin evraklarını daha hızlı işlenmesi için DANS'a ilettiğini söyledi. Ayrıca konaklayacakları otelde sağlık personeli hazır bulunacak.

Romanya'dan hareket eden bir grup sığınmacılar bu akşam Haskovo'ya gelip otele yerleşecek.Site haberlerin en altında reklam