HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi


 

REKLAM

Öztürk:Bulgaristan ile dostluğumuzu ilerletmek için yoğun çalışacağız

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2012/02/15/fft99_mf2001510.Jpeg
AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, "Bulgaristan ile kardeşliğimizi, dostluğumuzu daha da ilerletmek adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz" dedi.
Türkiye-Bulgaristan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, "Bulgaristan ile kardeşliğimizi, dostluğumuzu daha da ilerletmek adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz" dedi.
Bazı illerde faaliyet gösteren göçmen derneklerinin temsilcileriyle Bursa Büyükşehir Belediyesine ait Dobruca Sosyal Tesisleri'nde bir araya gelen Öztürk, grubun çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Bulgaristan'dan, 3 yaşındaki iken ailesiyle Türkiye'ye göç etmek zorunda kaldığını belirten Öztürk, bu nedenle söz konusu grubun çalışmalarının kendisi için bir vefa projesi olduğunu söyledi.
Öztürk, ecdat yadigarı Balkanlar'ın partiler üstü bir devlet meselesi olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:
"Son yıllarda gerek Dostluk Grubu, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), gerekse belediyeler olarak Bulgaristan başta olmak üzere Balkanlar'da önemli çalışmalar hayata geçirildi. 
http://www.bursa.bel.tr/dosyalar/resimler/baskan-bayrakl%C4%B1.jpg
Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe
  Recep Altepe  'Balkanların fatihi' olmuştur
            
    Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe de bölgeye yönelik çalışmalarıyla 'Balkanların fatihi' olmuştur. Tarihi eserlerin onarılmasından inanç, kültür ve dilin korunmasına kadar her alanda önemli çalışmalar hayata geçiriliyor. Unutulmamalıdır ki Türkiye onlarla güçlü olacak, onlar da Türkiye'nin gücüyle bulundukları topraklarla huzur içinde yaşayacak. Bölgeye yapılan yatırımlar nedeniyle başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ve Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar'a teşekkür ediyorum. Bulgaristan ile kardeşliğimizi, dostluğumuzu daha da ilerletmek adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdüreceğiz."
Toplantıda, Altepe ve Dündar hazır bulundu.


Kaynak:BURSA (AA)

Site haberlerin en altında reklam

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓