HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi


 

REKLAM

Türk müzisyenler Bulgaristan’dan ödüllerle döndü

Genç müzisyenler Bulgaristan’dan ödüllerle döndü
Yaylı Enstrümanlar 19 Yaş Kategorisi’nde ise 1.’lik ödülü yetenekli çellist Ülker Tümer’in, 2.lik ödülü ise lise 3. sınıf  viyolonsel öğrencisi Umut Sağlam'ın oldu.Aldıkları derecelerle ülkemizi uluslararası müzik platformlarında başarıyla temsil eden genç müzisyenler, Bulgaristan’da bu yıl 11.si düzenlenen “Uluslararası Alman ve Avusturya Müziği Yarışması"ndan da ödüllerle döndü.

16-18 Nisan tarihleri arasında Burgas kentinde düzenlenen ve klasik müzik dağarcığının en önemli bestecilerinin eserleriyle yer alınabilen bu yarışmaya, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’ndan viyolonsel hocaları Dilbağ Tokay ile giden yetenekli müzisyenler farklı yaş kategorilerinde yer aldılar.
 AYÇA GÖKDENİZ RUSYA YOLCUSU
12 yaşındaki viyolonselci Ayça Gökdeniz, yarışmanın Yaylı Enstrümanlar 15 Yaş Kategorisi'nde 1.’lik ödülünün yanı sıra "Foundation Virtus Arts" ödülü alarak Aralık ayında Rusya'da düzenlenecek olan Çaykovski Genç Müzisyenler Yarışması’na ön elemeyi aşarak davet aldı.

Yaylı Enstrümanlar 19 Yaş Kategorisi’nde ise 1.’lik ödülü yetenekli çellist Ülker Tümer’in, 2.lik ödülü ise lise 3. sınıf  viyolonsel öğrencisi Umut Sağlam'ın oldu.

MSGSUDK lise 2. sınıf viyolonsel öğrencisi Buğrahan Sarıbaz ve lise 4. sınıf viyolonsel öğrencisi Gülce Sucular da mansiyon ödülüne layık görüldü.

Eğitimine MSGSUDK’da Seyid Mas ile devam eden lise 3. sınıf obua öğrencisi Gülin Ataklı ise Nefesli Enstrümanlar 19 Yaş Kategorisi’nde birincilik kazandı.
Kaynak:İHA

Site haberlerin en altında reklam

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓