Cumhurbaşkanlığı seçiminde, neden RUMEN RADEV’İ desteklemek zorundayız?(Kopyadan elde edilen gerçek YORUM)

Rumen Radev seçim turuna Kırcaali'den  başladığını biliyor muydunuz.Bu fotoğraftaki çocuk da Türk olduğunu biliyor muydunuz?
 Mehmet İBİŞOV'un kaleminden notlar...
13 Kasım’da yapılacak olan 2. tur Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı seçimi için iki aday yarışacak. Bunlar GERB( Bulgaristan’ın Avrupa Gelişimi için Vatandaşlar) Partisi adayı Tsetska Tsaçeva ve Bağımsız Komite tarafından desteklenen   emekli general Rumen Radev’tir.

Rumen Radev ikinci turda Türklerin oylarına talip.

Bilindiği gibi, Bulgaristan’da Türklere karşı en ağır suçlar totaliter rejimin tek partisi BKP döneminde işlenmiştir… ve adaylardan Tsetska Tsatseva bu partiye üye olmuş ve açıkça itiraf etmişti.Bu partide Plevden'de üst kademede görev de almış bir komunist kadını.
 BKP’nin iktidar olduğu 1984- 1989 yıllarında, bir milyona yakın Türk’ün isimleri zorla değiştirilip, asimilasyona maruz bırakılmıştır. Bu asimilasyon girişimine karşı yapılan yürüyüşlerde ve 1989 yılındaki ayaklanmalarda 162 Türk katledilmiştir. Bunların arasında acımasızca katledilen 17 aylık Türkan bebek ve 15 yaşındaki Mümin Akat’da vardı. Aynı dönemde binlerce Türk Belene işkence kampına sürüldü ve ağır cezalara çarptırıldı. 1989 yılında ise, 350 bin Türk, yerinden yurdundan edilerek Türkiye’ye göçe zorlandı.Şimdi Rusya yanlısıhiçbir zaman olmayan hatta eğitimini Amerika'da alan Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda bir emekli general olan Rumen Radev’i destekliyorlaruz. Yani gerek eğitim aldığı askeri okullarda, gerek görev yaptığı ortamlarda beynine hep vatan sevgisi kuşatmıştır.Hava kuvvetleri komutanlığından hep havada bizleri korudu,ama şimdi yere inme zamanı geldi ve Bulgaristan'ı koruyacak.
Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda yarışacak olan diğer aday Tsaçeva’ya gelince…
Tsaçeva’yı aday gösteren GERB partisi de sütten çıkmış ak kaşık değil. GERB başkanının ve diğer bazı mensuplarının Türklere karşı yaptıkları çıkışlar bilinmektedir. Örneğin Kırcaali GERB milletvekili Tsveta Karayançeva’nın, Türkleri sömürge halkı gibi gördüğü ve kendisinin de bir sömürge valisi gibi davrandığı bilinmektedir. 
HEM REJİMİN LİDERİ OLAN TODOR JİVKOV'UN BAŞ KORUMASI OLAN BOYKO BORİSOV'UN PARTİSİNE TÜRKLER OY VEREMEZ.GERB PARTİSİ KOMÜNİZMİN UZANTISIDIR.

Biz Bulgaristan’da yaşayan Türkler açısından, Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı için EN İYİ ADAY Rumen Radev olduğunu unutmayalım.

NATO DEĞERLERİNİ KORUYAN ADAY RUMEN RADEV'DİR.
Avrupa ise, insan hakları ve azınlıklar hakları konusunda hayli ileri bir medeniyettir.
Evet…
Biz Bulgaristan’da yaşayan Türkler açısından, Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı için HANGİ ADAYI  seçeğini karar verdik.HÖH partisi de karar vermiştir.

 Hani “Beterin beteri var” derler ya…
Bizim için beterin beteri, GERB ve IRKIÇI PARTİLERİN  ikilisinin desteklediği, Tsetska Tsatseva’dır.
Bulgaristan Türkleri daima uyanık olmuştur.Ve Türklerin oyları her zaman değerli olmuştur.Bunu hiçbir zaman unutmayalım.
İktidardaki GERB partisi değil midir Türkiye'de seçim sandıklarını sınırkandıran,size işkence edip saatlerce kuyrukta bekleten.
İktidardaki GERB partisi değil midir?
BAKIN AŞAĞIDAKİ FOTOĞRAFLARA.JİVKOV'UN KORUMASI KİM VE BAKIN NEDEN BU GERB PARTİSİNE OY VERMİYECEĞİZ.

FOTOĞRAFLAR GERÇEKLERİN KANITIDIR.
NOT:
Bu yazı Durmuş Arda'nın iftira attığı Rumen Radev hakkında bilinmeyenleri için kaleme alınmıştır.Bunu da söyleyeyim ben rejimde ne komünistleri destekledim ne de propagandalarını yaptım ne de ajanı oldum.

 Mehmet İBİŞOV'un kaleminden notlar...
7 comments:

Bu yorumu yazdıklarınız için atmıyorum. Ben 84 yılında Bulgaristan da doğdum hala da Bulgaristan da yaşıyorum. Burda türk olmak her bakımdan zor yaz sam kitap olur . .. Söylemek istediğim tek bir şey var , bu ülke de yaşamayan insanlar bu ülke için oy kullanmasın . Bizim hayatımızla alakalı seçimleri yapmamıza engel olmayın. Sizin ülkeniz için biz oy kullansak ve sizin icin bu yanlış bir karar ise siz ne yapardınız ? Burda ki iş ortamlarını ve maaşları biliyor musunuz siz , bu ülke de nasıl yaşandığını biliyor musunuz? Bence Türkiye veya yaşadığıniz ülke neresiyde orası için doğru seçimler yapın ! En azından her gün:" Atam, uyan evlatlarini olduruyorlar ! "diye bagirmaz siniz

cok dogru soylemissin guler vatandas olmayanlar gitsin turkyede oy versinler nede olsa onca salak var orda cahiller oynlarini kullansinlar magralarda

Güzel ve doğru yazı. Keşke anlasalar ve yanlış yapmasalar. Güler Ali Türkiye'de yaşayanlar oy kullanmasın demiş. Biz Bulgaristan vatandaşıyız, ve sizin gibi beyni yıkanmış zavallılar var diye, oyumuzdan vazgeçmeyiz. Ben ister Mars'ta yaşarım, ama istediğim zaman da Bulgaristan'a giderim. Sizin tek bildiğiniz ağlamak ve şikayet etmek. Ayrıca biz seçimler hakkında, sizlerden daha bilinçliyiz. Bulgaristan konusunda sizden 100 katı daha bilinçliyiz. Şikayet edeceğine çalış ve insan ol. Biz sürekli çalıştık, emekli olduk, hala çalışıyoruz, sizin gibi kafelerde oturup, iş yok diye ağlaşmadık.

Madem Bulgaristan düşünüyorsunuz da neden Türkiye de yaşıyorsunuz dönün gelin ozaman, beraber otururuz kafelerde. Siz benim çalışmadığımi sikayet ettiğimi kafelerde oturduğumu yazamazsiniz beni tanımıyor sunuz . Sizin oy hakkinizi elinizden alan yok ayrıca sizin beyniniz yıkanmış , benim değil. Çok şükür halim vaktim yerinde isim gücüm de var .Bulgaristan da kalsaydıniz emekli olmayı rüyanızda görürdünüz. Bulgaristan ne halde benden daha iyi biliyorsunuz işiniz anca artistlik yapmak. Emekli olmuşsun ama insan olamamışsın.

Güler Ali, ben hem Türkiye'de , hem Bulgaristan'da oturuyorum. Asıl senin gibi satılmışların beyni yıkanmış. Kalkmış kendi halkını aşağılayıp, bulgarların dediklerini bozuk plak gibi tekrarlıyorsun. Onlar bizim oy kullanmamızı istemiyor, sen kimsin be, gavur musun. Türk Türk'e düşmanlık yapıyor, Kara cahil. Bulgar ajanlığı yapıyorsan, patronlarına söyle, daha akıllı birini bulsunlar. Senin gibi beyinsizlere nerede yaşayacağımızı, ve ne yapacağımızı soracak değiliz. Senin gibi beyni yıkanmış satılmışlarla uğraşmam, beyinsizlerin seviyesine de inmem. Şu boş kafacığına sok- sana soran yok. Sus, susturmasınlar!

Yorum Gönder

* Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

***
ВАЖНО: Няма да бъдат толерирани нецензурни коментари, расистки изказвания и обидни мнения. Те ще бъдат премахвани.

Съдържанието на HABERBG.NET и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права.