HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi


 

REKLAM

Cumhurbaşkanlığı seçiminde, neden RUMEN RADEV’İ desteklemek zorundayız?(Kopyadan elde edilen gerçek YORUM)

Rumen Radev seçim turuna Kırcaali'den  başladığını biliyor muydunuz.Bu fotoğraftaki çocuk da Türk olduğunu biliyor muydunuz?
 Mehmet İBİŞOV'un kaleminden notlar...
13 Kasım’da yapılacak olan 2. tur Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı seçimi için iki aday yarışacak. Bunlar GERB( Bulgaristan’ın Avrupa Gelişimi için Vatandaşlar) Partisi adayı Tsetska Tsaçeva ve Bağımsız Komite tarafından desteklenen   emekli general Rumen Radev’tir.

Rumen Radev ikinci turda Türklerin oylarına talip.

Bilindiği gibi, Bulgaristan’da Türklere karşı en ağır suçlar totaliter rejimin tek partisi BKP döneminde işlenmiştir… ve adaylardan Tsetska Tsatseva bu partiye üye olmuş ve açıkça itiraf etmişti.Bu partide Plevden'de üst kademede görev de almış bir komunist kadını.
 BKP’nin iktidar olduğu 1984- 1989 yıllarında, bir milyona yakın Türk’ün isimleri zorla değiştirilip, asimilasyona maruz bırakılmıştır. Bu asimilasyon girişimine karşı yapılan yürüyüşlerde ve 1989 yılındaki ayaklanmalarda 162 Türk katledilmiştir. Bunların arasında acımasızca katledilen 17 aylık Türkan bebek ve 15 yaşındaki Mümin Akat’da vardı. Aynı dönemde binlerce Türk Belene işkence kampına sürüldü ve ağır cezalara çarptırıldı. 1989 yılında ise, 350 bin Türk, yerinden yurdundan edilerek Türkiye’ye göçe zorlandı.Şimdi Rusya yanlısıhiçbir zaman olmayan hatta eğitimini Amerika'da alan Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda bir emekli general olan Rumen Radev’i destekliyorlaruz. Yani gerek eğitim aldığı askeri okullarda, gerek görev yaptığı ortamlarda beynine hep vatan sevgisi kuşatmıştır.Hava kuvvetleri komutanlığından hep havada bizleri korudu,ama şimdi yere inme zamanı geldi ve Bulgaristan'ı koruyacak.
Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda yarışacak olan diğer aday Tsaçeva’ya gelince…
Tsaçeva’yı aday gösteren GERB partisi de sütten çıkmış ak kaşık değil. GERB başkanının ve diğer bazı mensuplarının Türklere karşı yaptıkları çıkışlar bilinmektedir. Örneğin Kırcaali GERB milletvekili Tsveta Karayançeva’nın, Türkleri sömürge halkı gibi gördüğü ve kendisinin de bir sömürge valisi gibi davrandığı bilinmektedir. 
HEM REJİMİN LİDERİ OLAN TODOR JİVKOV'UN BAŞ KORUMASI OLAN BOYKO BORİSOV'UN PARTİSİNE TÜRKLER OY VEREMEZ.GERB PARTİSİ KOMÜNİZMİN UZANTISIDIR.

Biz Bulgaristan’da yaşayan Türkler açısından, Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı için EN İYİ ADAY Rumen Radev olduğunu unutmayalım.

NATO DEĞERLERİNİ KORUYAN ADAY RUMEN RADEV'DİR.
Avrupa ise, insan hakları ve azınlıklar hakları konusunda hayli ileri bir medeniyettir.
Evet…
Biz Bulgaristan’da yaşayan Türkler açısından, Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı için HANGİ ADAYI  seçeğini karar verdik.HÖH partisi de karar vermiştir.

 Hani “Beterin beteri var” derler ya…
Bizim için beterin beteri, GERB ve IRKIÇI PARTİLERİN  ikilisinin desteklediği, Tsetska Tsatseva’dır.
Bulgaristan Türkleri daima uyanık olmuştur.Ve Türklerin oyları her zaman değerli olmuştur.Bunu hiçbir zaman unutmayalım.
İktidardaki GERB partisi değil midir Türkiye'de seçim sandıklarını sınırkandıran,size işkence edip saatlerce kuyrukta bekleten.
İktidardaki GERB partisi değil midir?
BAKIN AŞAĞIDAKİ FOTOĞRAFLARA.JİVKOV'UN KORUMASI KİM VE BAKIN NEDEN BU GERB PARTİSİNE OY VERMİYECEĞİZ.

FOTOĞRAFLAR GERÇEKLERİN KANITIDIR.
NOT:
Bu yazı Durmuş Arda'nın iftira attığı Rumen Radev hakkında bilinmeyenleri için kaleme alınmıştır.Bunu da söyleyeyim ben rejimde ne komünistleri destekledim ne de propagandalarını yaptım ne de ajanı oldum.

 Mehmet İBİŞOV'un kaleminden notlar...
Site haberlerin en altında reklam

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓