HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi

Bulgaristan'da 6 aylık Petkov hükümeti düştü

 

REKLAM site haberleri ilk fotoğrafın altında

Mineralni Bani'de Atatürk sevgisi:OTELE FOTOĞRAFINI ASTILAR

Mineralni Bani'de Atatürk sevgisi
Mineralni Bani'den Şefika Karagöz 


 Spa ve termal otellerinin yoğun olarak bulunduğu Mineralni Bani bölgesinde yaşayan Karagöz ailesi, Atatürk sevgilerini işletmelerine yansıtıyor. Haskovo iline 16 kilometre mesafede bulunan Mineralni Bani beldesinde yaşayan otel işletmecisi Karagöz ailesi, babaları Salim Yaman'dan kendilerine yansıyan Atatürk sevgilerini işletmelerinde günümüzde de yaşatmaya çalışıyor.

BULGAR PLAKASINA CUMHURİYET'İN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ SEÇTİ
araba plakası 1923
Ali Karagöz,arabanın plakasını gösteriyor

Yoniko Termal Hotel adı altında bölgede spa ve termal turizmi için faaliyet gösteren aile, otellerinin her katına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk posterleri ve Cumhurbaşkanlığı forsu asıyor. Bulgaristan'da kullandıkları otomobillerinin plakalarını da özel olarak seçen Karagöz ailesi, Mustafa Kemal Atatürk'ün baş harflerini ve Cumhuriyetin kuruluş yılı olan 1923'ü tercih ediyor.

"Atatürk sevgisi bambaşka bir şey"

Bayrak, vatan, millet, devlet sevgisinin ve Atatürk aşkının içlerinde büyük bir gururla yaşadığını dile getiren otel işletmecisi Şefika Karagöz (45), 
"Babam Salim Yaman 78 göçmeni olarak buraya gelmiş ve yerleşmiş. Ben burada doğdum. Aynı zamanda Türk vatandaşıyım. Türkiye'de de eğitim aldım. Atatürk sevgisi hep içimizde var. O hislerle büyüdük. Siyasetten uzağız ama Atatürk sevgisi bambaşka bir şey. Biz burada olduğumuz sürece Atatürk görsellerimiz hep burada yer alacak. 2 oğlum var. Onlar da Türkiye'de okuyor. Atatürk sevgisini onlara da aşıladık" dedi.
"Bize Bulgar diyorlar, biz
 'Türk'üz'"

Otel işletmecisi Ali Karagöz (46) de içinde yaşadığı Mustafa Kemal Atatürk sevgisini hem otellerinde hem de araç plakasında yazarak yaşatmaya çalıştığını belirterek,
 "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özellikle Avrupa'ya karşı yaptıkları var, gurur duyuyoruz. Ama bazı eksikler de var. Biz soydaşız. Türkiye iyiyse biz de iyiyiz, biz de güçlüyüz. Türkiye'ye gidiyoruz bize Bulgar diyorlar. Kim hoşlanır ki bundan. Biz Bulgar değiliz, Türk'üz. Buraya gelince de Bulgarlar bize 'Türkiyeli' diyorlarBizim göğsümüz kabarıyor. Türkiye bizi burada yalnız bırakmasın. Biz Mustafa Kemal Atatürk'ü büyük bir aşkla seviyoruz. Gönül ister Trakya'ya gidip yerleşmek ama maalesef işlerimiz burada" ifadelerini kullandı.

Kaynak:İHAFACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN HABERDAR OLUN

Site haberlerin en altında reklam

=========================================