HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi


 

REKLAM

Borisov İzmir'de konuştu:İzmir'de Fahri konsolosumuz olacakBaşbakan Boyko Borisov ilk İzmir ziyaretini yaptı.Türk mevkidaşı Binali Yıldırım ile görüştü


Başbakan Boyko Borisov İzmir'e yaptığı ziyareti sırasında  T.C. Başbakanı Binali Yıldırım ile ikili görüşme gerçekleştirdiler. Ardından basın toplantısında konuştular. Burada  konuşma yapan Başbakan Boyko Borisov, 
''İzmir'de Bulgaristan'ın Fahri Konsolosu olmasına karar verdik'' dedi.Ancak kimin olacağını söylemedi.

YENİ BORU HATTI AÇILIYOR

Başbakan Borisov,Türkiye ile yeni doğalgaz boru hattı  yakın zamanda açılacağını söyledi. “Tüm inşaat ve montaj işleri tamamlandı ve boru hattının kullanıma sokulması bekleniyor. Bu hat, doğal gazın Bulgaristan'dan Türkiye'ye geçişinin yılda 15,7 milyar metreküpe çıkmasını sağlayacak” diye kaydetti. Borisov’un ifadelerine göre, böylece Azerbaycan'dan gelen doğal gaz ülkemize getirilebilecek “ dedi.

Borisov, "Aynı zamanda doğalgaz ters yönde-Türkiye'den Bulgaristan'a da taşınabilecek” dedi. 

Ekonomi Bakanı TANAP'ın açılışına katılıyorBinali Yıldırım, görüşme davetini kabul edip, Türkiye’yi ziyaret eden Boyko Borisov'a teşekkür etti. Yıldırım, Avrupa pazarlarına yolu açtığı için Bulgaristan ile gaz bağlantısının Türkiye için son derece önemli olduğuna işaret etti. 

Borisov, önceden planlanmış başka bir programı olduğu için bugün Eskişehir’de yapılacak TANAP’ın açılışına katılamayacağını, ancak beraberindeki Ekonomi Bakanı Emil Nikolov’un açılışa katılacağını açıkladı. 
HABERBG.NET

Site haberlerin en altında reklam

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓