BULGARİSTAN'DA 2018 BÖYLE GEÇTİACISIYLA TATLISIYLA BULGARİSTAN'DA 2018 BÖYLE GEÇTİVideo: HABERBG.NET➧7 Ocak Bulgaristan-Türkiye ilişkilerin gelişmesine vesile olan tarih.T.C. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakan Boyko Borisov ile İstanbul'da 'Demir Kilise'yi açtı.

➧Hristo Stoiçkov Naim Süleymanoğlu'nun mezarını ziyaret etti.

➧Bulgaristan 6 ay boyunca Avrupa Konseyi Dönem Başkanı oldu ve Batı Balkanlar öncelikli hedefiydi.Bu doğrultuda Batı Balkanların liderli ile AB liderleri Sofya'da bir araya geldi.

➧Cebel Belediye Başkanı ile Razgrad Valisi Türkiye'de ameliyat oldu.

➧AB-Türkiye Zirvesi'ne Bulgaristan ev sahipliği yaptı.


➧CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Kırcaali'yi ziyaret etti.➧DOST partisi Genel Başkanı Lütvi Mestan HÖH çatısı altında birleşme olmayacak dedi.DOST Gençlik Kolları kuruldu.

➧Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Ankara'da Erdoğan'ın  göreve başlama törenine katıldı.Lütvi Mestan ve Vejdi Raşidov da katıldı.

➧Svoge kasabası yakınında meydana gelen otobüs kazasında  16 kişi öldü 17 de yaralandı.Kaza sonrası üç bakan sorumluluk alarak istifa etti.

➧Bulgar levanın Türk lirası karşısında değer kazanması Edirne'ye iyi geldi.Bulgaristanlılar alışverişe akın etti.➧Naim Süleymanoğlu'nun mezarı miras davası yüzünden açıldı. Mezarı yenilendi ve olimpiyat halkaları eklendi.Vefatının birinci yıl dönümünde anıldı.


➧Bulgar çete lideri Dimitır Jelyazkov İstanbul'da yakalandı.HABERBG.NET ilk  duyurdu ve Bulgar medyalarında geniş yankı buldu.


➧Taybe Hüseyin Dünya Kadınlar Güreş Şampiyonu oldu. Mıdrevo köyünden Dünya şampiyonluğuna başarı hikayesi.

➧Gazeteci Viktoriya Marinova Rusçukta tecavüz edilerek öldürüldü.Olay Avrupa'da yankı buldu.Almanya'ya kaçan zanlı iade edilerek mahkeme karşısına çıktı.

➧Başbakan Yardımcısı Valeri Simeonov'un konuşması koalisyon ortağını zora soktu.Engelli çocukların anneleri  27 gün süren protesto sonucu Simenov istifa dilekçesini sundu.

➧Bulgaristan BM Göç Anlaşmasını kabul etmedi. 193 ülke bu anlaşmayı kabul ederken,Bulgaristan çekimser kaldı.

➧Razgrad İbrahim Paşa camisi devlet tarafından restore edilmesine karar alındı.Restore edecek şirket belli oldu.

BULGARİSTAN'DA BİR YIL NASIL GEÇTİ HEPSİ VE DAHA FAZLASI  VİDEODA


Video: HABERBG.NET


HABERBG.NET