HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi


 

REKLAM

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kırcaali'de yeni camiyi ziyaret etti

 

🔹İlçe Belediye Başkanları Prof. Dr. Erbaş'ı karşıladı 

Kırcaali kentinde öğlen namazı sonrası Kırcaalililere hitap eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş,“Birliğimiz, beraberliğimiz o kadar güçlü ki birbirimizden hiçbir farkımız yok. Gönüllerimiz bir. Bu birliğimizi inşallah kıyamete kadar devam ettirmenin temellerini atmaya çalışıyoruz.” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çeşitli temaslarda bulunmak üzere beraberindeki heyetle Bulgaristan’a geldi .

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın ilk durağı Kırcaali oldu. Başkan Erbaş, burada Türkiye’nin desteği ile yapımı tamamlanan Kırcaali Yeni Camii’ni ziyaret etti. Başkan Erbaş’ı, Bulgaristan Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı Aliş, Filibe Başkonsolonsu  Korhan Küngerü, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Sofya Din Hizmetleri Müşaviri Mehmet Genç ve Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi karşıladı.

Cami ile ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan Erbaş, burada yaptığı açıklamada, camilerin Müslümanların şehirlerinin kalbi olduğunu ifade ederek, “Dolayısıyla Kırcaali Camii’nin de tamamlanmış olması hakikaten bizi çok mutlu etti. İnşallah cemaati bol olur. Uzun yıllar Müslümanların ibadet hayatına, din eğitimine hizmet eder.

Başkan Erbaş, camilerin daha etkin kullanılması gerektiğine işaret ederek, “Çocuklarımızın, gençlerimizin camilerde eğitim alması gerçekten çok önemli. Din-i Mübin-i İslam’ı, Rabbimizi, Peygamberimizi, Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek için en uygun yerler camilerimizdir. İnşallah Mescid-i Nebevi'nin, Peygamber Efendimiz dönemindeki fonksiyonunu bugünkü camilerimiz de üstlenir ve insanımızın, milletimizin her türlü manevi gelişimi için katkı sağlar.diye konuştu. 

🔺Camii avlusunda Türk çayı ikram edildi 
Caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Erbaş, “Allah emeği geçen herkesten razı olsun. Planlanmasından tamamlanmasına kadar katkısı olan herkesten Allah razı olsun. Peygamber Efendimiz, “Dünyada bir mescit yaptıranın, yaptırdığı mescidin bir benzerini Allah Teala cennette bir makam olarak ona nasip eder” buyuruyor. O makamı katkısı olan herkese nasip eylesin inşallah” ifadelerini kullandı.

Kıcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ile Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi Diyanet İşleri Başkanlığının caminin yapımına verdiği destek için Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

Birliğimizi inşallah kıyamete kadar devam ettirmenin temellerini atmaya çalışıyoruz

Başkan Erbaş daha sonra Kırcaali Merkez Camii’ne geçti. Burada öğlen namazını kıldıran Başkan Erbaş, namazdan sonra Kırcaalililere hitap etti.

Site haberlerin en altında reklam

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓