HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi

Razgrad'ın Caferler köyünde şehitlik anıtı yapıldı

 

REKLAM site haberleri ilk fotoğrafın altında

Adalet Bakanı Gül,Başsavcı Geşev'i kabul etti

Abdülhamit Gül, İvan Geşev, Başsavcı , ziyaret,


Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bulgaristan Başsavcısı İvan Geşev ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.


Üç günlük Türkiye ziyaretinde bulunan  Başsavcısı İvan Geşev, Başsavcı Vekili Desislava Pironeva, Başsavcılık Sözcüsü Siyka Mileva ve Bulgaristan Cumhuriyeti Büyükelçilik Müsteşarı Jivko Kınçev, Adalet Bakanı Gül’ü bakanlıkta ziyaret etti.


TERÖR İLE MÜCADELEDE BAŞARI İÇİN ADLİ İŞ BİRLİĞİ ÖNMELİ


Görüşmede ülkeler arası adli iş birliğinin önemini vurgulayan Adalet Bakanı Gül, Bulgaristan ile Türkiye arasında kökleri tarihe dayanan güçlü komşuluk ilişkileri bulunduğunu kaydetti. Türkiye’nin terörle kararlı bir şekilde mücadele ettiğini belirten Bakan Gül, terörle mücadelede başarının uluslararası alanda iş birliğine bağlı olduğunu ve bu hususta Bulgaristan ile yürütülen çalışmaların önemini anlattı.


ÖRNEK BİR İŞ BİRLİĞİ YÜRÜTÜYORUZ


Bulgaristan Cumhuriyeti Başsavcısı İvan Geşev ise ülkelerin başsavcılıkları arasında örnek bir iş birliği olduğunu kaydetti. İkili temasların bu iş birliğinin gelişimine büyük katkı sunduğunu belirten Başsavcı Geşev, ülkeler arasındaki adli iş birliğinin gerek terörle, gerek sınırları aşan diğer suçlarla etkin şekilde mücadele edilebilmesi için daha da güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Site haberlerin en altında reklam