HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi


 

REKLAM

Bereket konvoyu Bulgaristan izlenimleri (haber detay )Video

Bayrampaşa Belediyesi'nin Balkanlar'da organize ettiği ve bu yıl sekizincisi gerçekleştirdiği Ramazan projesi Bereket Konvoyu, 'Kardeşlik Sınır Tanımaz' sloganıyla çıktığı yolculuğunda son durağı Bulgaristan oldu.İlk kez Asenovgrad'ta iftar veren Bereket konvoyu,heyecana ortak oldu.


Başta TRT HABER televizyonu olmak üzere bir çok medya ortak oldu.TRT HABER Ana haber bültenlerinde hep canlı yayına bağlanarak,çok yakından takip etti.Bunu canlı yayında taşıması bam başka duygu olsa gerek...
Bulgaristan'daki Türk medyaları Asenovgrad iftar programını gündeme neden getirmedi?

Bulgaristan'daki Türk medyalarıtek sadeceKırcaali iftarını Bulgaristan halkına duyurdu.Türkiye'deki medyalara aşkolsun...onlar her zaman öndeydi.Çünkü Bulgaristan Türkünü kendi ülkesine tanıtacaktı.Başta TRT HABER televizyonu olmak üzere bir çok medya ortak oldu.TRT HABER Ana haber bültenlerinde hep canlı yayına bağlanarak,çok yakından takip etti.Bunu canlı yayında taşıması bam başka duygu olsa gerek...gelelim Bulgaristan'daki Türkmedyalarına.Bulgaristan medyalarında tek sadece ZAMAN BULGARİSTAN gazetesi bu iftarı gezeteden halka duyurdu. 

Müge DOĞANAY 

Biz HABER BG olarak orada bulunmaktan gurur duyuyoruz.Habercilik anlayışıyla her zaman sizin yanınızda olmaya çalışacağız.  

Aşağırdaki video görüntüsü  HABER BG'ye aittir ve izin almadan kullanmak yasaktır.


Programda konuşma yapan Asenovgrad Belediye Başkanı Emil Karaivanov, Müslümanların bayramını kutlayarak Bereket Konvoyu'nun Asenovgrad'a gelmesinde memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Başkan Karaivanov, Bereket Konvoyu hakkında, "Yaptığınız şey çok önemli. Balkanlar'a barışı ve huzuru getiriyorsunuz. Aynı şekilde devam edin;biz hep sizin yanınızda olacağız." dedi.
Asenovgrad'ın, Müslümanların ve Hristiyanların birlikte yaşadığı örnek bir şehir olduğunu belirten Karaivanov, "Kardeşlik için diğer dinlere saygı duymalıyız." mesajını verdi.
Programın sonunda Bayrampaşa Belediyesi tarafından Asenovgrad Belediye Başkanı Karaivanov'a plaket takdim edildi.


            HABER BG

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN ANINDA HABERDAR OLUN

Site haberlerin en altında reklam

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓