HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi

Razgrad'ın Caferler köyünde şehitlik anıtı yapıldı

 

REKLAM site haberleri ilk fotoğrafın altında

Şehit edilen Türkan bebek İzmir'de ilk kez anılacak

Asimilasyon girişimi sırasında yaşamını yitiren Türkan bebek ölümünün 32'inci yılında, İzmir'in Menderes ilçesinde anılacak.


1984 Yılında Kırcali'nin Mogilyane köyünde  asimilasyon girişimi sırasında çıkan olaylarda annesinin kucağında öldürülen 17 aylık Türkan Feyzullah, ölümünün 32'inci yılında İzmir'in Menderes ilçesinde  anılacak. 


Menderes Belediyesi tarafından düzenlenecek anma töreni 25 Aralık Pazar günü Gazipaşa Mahallesi'nde yapımı süren Gazipaşa Meydanı'nda gerçekleşecek. 

Etkinlikte, geçmişte yaşanan olaylarda yaşamını yitirenler için Kuran okutulacak. Meydan'da yapımı tamamlanan Göç Anıtı'na çelenk sunumunun gerçekleşeceği törende lokma da döktürülecek.

MENDERES'DE İLK ANMA TÖRENİ

Anma töreninin Menderes'te ilk olduğunu kaydeden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "Başkan olduğum dönemden bugüne her yıl Bulgaristan'da düzenlenen törenlere katıldım. Bu yılda ilk kez ilçemizde tören gerçekleştiriyoruz.Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu

Zorunlu göç nedeniyle ilçemize yerleşen birçok vatandaşımız mevcut. Onların yaşadıkları zorlukları yad etmek için 25 Aralık Pazar günü Gazipaşa Meydanımız'da yapımını tamamladığımız Göç Anıtımıza çelengimizi bırakacağız. 

"HER ZAMAN SOYDAŞLARIN YANINDA OLDUM"

Soydaşlarımızın her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Türklüğe ve Müslümanlığa karşı yürütülen karalama kampanyalarına ve kirli oyunlara alet olmayacağız" dedi.

Kaynak: DHA


Site haberlerin en altında reklam