HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi

Razgrad'ın Caferler köyünde şehitlik anıtı yapıldı

 

REKLAM site haberleri ilk fotoğrafın altında

Naim Süleymanoğlu'nun mezarı miras davası yüzünden açıldı

FOTOĞRAFLAR: haberbg.net

Dünya ve olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Süleymanoğlu'nun kızı olduğunu iddia eden Japon Sekai Mori'nin açtığı babalık davasında alınan karar göre, mezardan DNA örneği alındı.
VİDEO:HABERBG.NET

Naim Süleymanoğlu'nun Edirnekapı Mezarlığı'nda bulunan kabrinin çevresi saat 10.00'da güvenlik şeridiyle çevrildi  .Mezarın çevresine olay yeri inceleme inceleme ekipleri tarafından siyah branda çekildi.

Saat 10.00'da açılması beklenen mezarın savcının 1 saat geçikmesiyle saat 11.00'de açıldı.

Naim Süleymanoğlu'ndan DNA testine esas olmak üzere gerekli örnekleri alındı.

Sekai Mori'nin avukatından açıklama

Sekai Mori'nin avukatı Hülya Aksakal, gazetecilere yaptığı açıklamada, babalık davası açıldığını hatırlatarak, 
"İddia bu. Babalık davalarında normaldir, fekk-i kabir yapılacak" dedi.
Japon Sekai Mori'nin avukatları Hülya Aksakal ve Keiko Torigoe

Aksakal, bir gazetecinin Mori'nin neden 27 yaşına kadar beklediğini sorması üzerine, 
"Bu konularla alakalı biz açıklama yapmak durumunda değiliz. Yapmak istemiyoruz. Davanın sonucuna göre zaten gerekli açıklamaları kendisi de yapacaktır." diye konuştu.
Süleymanoğlu'nun 50 gün hastanede yattığı zaman DNA örneğinin neden alınmadığının sorulması üzerine Aksakal, şunları kaydetti:
"Hastanede Naim beyin DNA'sı var. Fakat DNA yetersiz olduğu için şu anda fekk-i kabir yapılıyor. Hastanedeki DNA üzerinde adli tıp inceleme yaptı fakat yetersiz bulduğu için fekk-i kabire karar verildi."
Mori'nin avukatı Keiko Torigoe de mezarlıkta hazır bulundu.

Naim Süleymanoğlu'nun kızları Esin ve Sezin Süleymanoğlu'nun avukatı Aziz Demir'den açıklama

Olayla ilgili duydukları üzüntüyü dile getiren Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"27 yaşında bir Japon kızın, rahmetli 'Naim Süleymanoğlu'nun çocuğuyum.' diye açtığı bir dava neticesinde, Naim Süleymanoğlu'nun manevi şahsiyetine bir tecavüz olarak görüyoruz biz bunu, Esin ve Sezin'in vekili olarak. Doğrusu 27 yıldan beri hiçbir şey yapmayan, sadece mirastan pay kapmak amacıyla açılan bir dava neticesinde bugün, Naim Süleymanoğlu'nun mezarı açılacak.

Çok korkunç bir durum. Esin ve Sezin çok üzgünler. Onun için buraya gelemediler, bu yetkiyi bana verdiler. Gerçekten üzüntü verici bir durum. Ortada Naim Süleymanoğlu'nun maddi bir mirası söz konusu değil. Sadece manevi mirası söz konusu. Esin ve Sezin'in de bu manevi mirası dışında herhangi bir talepleri, istekleri yoktur. Dolayısıyla biz de bekliyoruz, sonucu göreceğiz."
Naim Süleymanoğlu'nun kızları Esin ve Sezin Süleymanoğlu'nun avukatı Aziz Demir

Demir, bir gazetecinin testlerin uyuşması durumunda nasıl bir süreç izleneceğini sorması üzerine,
 "Davada testlerin uyuşması neticesinde bir karar verilecek ama bizim kabulümüze bağlı olan bir şey değil bu. Bizim bu davayı kabul etmemiz halinde bile davanın kabulüne karar verilemez çünkü başka bir kızı daha var. Dolayısıyla mutlaka DNA testi yapılacak.

Bu DNA testi yapılması neticesinde uyuşursa o takdirde zaten babalığa karar verilecek ama amaç burada mirastan pay kapmak. Dava dilekçesinde bunun bir listesi var, gerçek olmayan bir miras listesi. Amaçları maddi çıkar sağlamaktır, onun dışında manevi olarak benim müvekkillerim çok büyük üzüntü içindeler." diye konuştu.
Hastanede DNA örneklerinin olduğu iddialarının sorulması üzerine Demir, şöyle devam etti:
"Öyle bir şey söz konusu değil. Kesinlikle Naim Süleymanoğlu sağlığında öyle bir şey bırakmamıştır, bu onların iddiası. İşi kolaylaştırmak için yapmış oldukları bir iddia bu gerçek değil. Zaten verilen raporda da bunu görmekteyiz" dedi.
VİDEO:HABERBG.NET

Kaynak:HABERBG.NET,AA

Site haberlerin en altında reklam