HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi

Razgrad'ın Caferler köyünde şehitlik anıtı yapıldı

 

REKLAM site haberleri ilk fotoğrafın altında

Büyükelçi Sekizkök, Sağlık ve Çevre Bakanlarıyla görüştüT.C. Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök, Bulgaristan Sağlık Bakanı Prof. Asena Serbezova ve Çevre ve Su Bakanı Borislav Sandov  ile görüştü.


Sağlık Bakanıyla görüşmesinde iki ülke arasında sağlık alanında işbirliği projeleri ele alındı. 

Büyükelçilik, sağlık hizmetlerine erişimin kolaylaştırılması, sağlık altyapısının güçlendirilmesi  doğrultusunda çalışırken, uluslararası  işbirliğinden de yararlandıklarını , COVID salgınıyla mücadele ederken, ülkelerimiz arasındaki işbirliğinin önemini bir kez daha idrak ettiklerini açıkladı.


Acil servislerin iyileştirilmesinden sağlık sektörünün dijital dönüşümüne ve rasyonel ilaç kullanımına uzanan geniş bir yelpazede Bulgaristan ile deneyimlerini paylaşmaya hazır oldukları vurgulandı.


Bakan Borislav Sandov ile yapılan görüşmede ise su yönetimi alanında iyi düzeydeki işbirliğinin derinleştirilmesi, tabii kaynaklara dayalı yeşil enerji üretimine ilişkin işbirliğinin artırılması, doğa koruma alanları ve atık yönetimi konuları başta olmak üzere tecrübe paylaşımına yönelik ortak çalışma ve projeler  yürütülmesi hususlarında mutabık kalındı.

Site haberlerin en altında reklam