HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi


 

REKLAM

Bosna en büyük sel felaketini yaşıyor(FOTOĞRAFLI)

Bosna'nın kuzey ve doğu bölgeleri sular altında
Fotoğraflar:Cihan  Haber Ajansı,ADEL MUJCİC
Bosna-Hersek'te üçüncü gün devam eden sel ve heyelan nedeniyle çok sayıda evi su basarken, iki kişi hayatını kaybetti. Sel felaketinden en çok kuzeydeki Maglay şehri etkiledi.
Bosna'nın kuzey ve doğu bölgeleri sular altında
CAMİLER SULAR ALTINDA KALDI
Bosna'nın kuzey ve doğu bölgeleri sular altında
Ülkenin kuzeyinde bir cami de dahil olmak üzere çok sayıda bina sel suları sebebiyle yıkıldı. Maglay'da askerî helikopterler de kurtarma çalışmalarına katıldı. Rafting sporcuları da botlarıyla çalışmalara katıldı.

Yüzbaşı Fahrudin Muyagiç'in emrindeki birlikler hamile bir kadının da aralarında olduğu çok sayıda insanı kurtardı. Mugayiç, heyelanına meydana geldiği bir köye ise inmeyi başaramadıklarını ifade ettti. Mugayiç, "Herkes yardım istiyor. Elimde 100 tane helikopter olsaydı hepsini doldurabilirdik." dedi.

Nehir boylarındaki Klyuç, Zepçe, Begov Han ve Zelyezno Polye'de de su baskınları sebebiyle çok sayıda insan yardım bekliyor.

SIRP BAKAN VE ÖĞRENCİLER MAHSURBosna'nın kuzey ve doğu bölgeleri sular altında

Bosna-Hersek'e bağlı Sırp Cumhuriyeti'nin Eğitim ve Kültür Bakanı Goran Mutabciya'nın Doboy şehrinde 109 öğrenci ile bir okulda mahsur kaldığı bildirildi. Tahliye için yaklaşık 40 bota ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. Şehre elektrik ve su verilemiyor. Zavidoviçi şehrinde yaklaşık 250 ev tahliye edildi.
Bosna'nın kuzey ve doğu bölgeleri sular altında
Avrupa Birliği'nin EUFOR birliği, hava şartları sebebiyle helikopter kaldıramadıklarını fakat Bosna Ordusu'na yakıt verdiklerini açıkladı. Hava şartlarının iyileşmesi durumunda EUFOR helikopterleri de çalışmalara katılacak.Bosna'nın kuzey ve doğu bölgeleri sular altındaBosna'nın kuzey ve doğu bölgeleri sular altındaBosna'nın kuzey ve doğu bölgeleri sular altındaBosna'nın kuzey ve doğu bölgeleri sular altındaBosna'nın kuzey ve doğu bölgeleri sular altında
 Kaynak: Cihan Haber Ajansı
ADEL MUJCİC | SARAYBOSNA

Site haberlerin en altında reklam

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓