HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi


 

REKLAM

Krıstava köyünde evleri yanan aileler yardım bekliyorVelingrad'a bağlı Krıstava köyünde 13 Ağustos'da saat 21.00'de  çıkan yangın sonucu 6 ev kullanılamaz hale geldi.  

Evsiz kalanlar arasında iki yetim kardeş, Kur’an kursu hocası ve bölgedeki imamlardan birinin baba evi yer alıyor. Bölgeyi ziyaret eden Pazarcık Valisi İvan Vasev, köy ahalisi ve komşu köylerden 24 saat içinde 40 bin leva civarında bağış toplandığını duyurdu. Devletin hasar mal tespit çalışmalarına başladığını kaydeden Vasev, yanan  önemli belgelerin düzenlenmesi için ilgili kurumlar çalışma başlattıklarını söyledi.


''YANGIN EVİNDEN YANMAYAN TEK KUR'AN KALMIŞ''

''Her şeyi yerle bir eden yangında sadece bir Kur’an-ı Kerimin mucizevi bir biçimde korunması, Müslümanlar arasında hayretler uyandırdı''. Bulgaristan Müslümanları  Diyaneti Başmüftüsü Mustafa Hacı, köye gelerek, evsiz kalan Krıstava sakinleriyle dayanışma içinde olduğunu ifade etti ve bağışta bulundu. Müslümanlar Diyaneti, yangın mağdurlarına yardım etmek adına bağış kampanyası başlattıklarını dile getirdi.

Şu anda 30 kişi kendi yakınlarında kalıyor. GERP partisi evsiz sakinlerin geçici konaklaması için 6 prefabrik ev bağışlayacaklarını duyurdu.Ruh sağlığı hastanesinde yangın:3 ölü

Site haberlerin en altında reklam

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓