HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi


 

REKLAM

Sahte evrakla organ nakli yapmak isteyen 2 Loveçli kadın Türkiye'de yakalandı

sahte evrak, organ nakli-, Bulgaristan vatandaşı,suç üstü yakalandı,

Loveç'ten İstanbul'a gidip bir hastanede sahte evrakla yasa dışı organ nakli yapmak isteyen 2  Bulgar kadın suçüstü yakalandı.


 Bu iki kadın sahte evrakla kuzen gibi gösterilerek anlaşmanın 232 bin lirayı bulduğu belirlendi. Operasyonun detaylarına TRT Haber ulaştı. 

Petkov isimli aracı, böbreğe ihtiyacı olan Dobromira Krasimirova Koleva (Добромира Красимирова Колева) isimli kadına Bulgaristan'da bir hastanede ulaştı.


Uygun donör bulma ve nakil konusunda yardımcı olabileceğini söyleyen şüpheli, kadınla 62 bin liraya denk gelen 7 bin leva karşılığında anlaştı.Georgi Angelov Petkov (Георги Ангелов Петков), daha sonra nakil için Milena Tinkova Yordanova  (Милена Тинкова Йорданова) isimli Bulgaristan vatandaşı bir başka kadınla 25 bin Leva'ya anlaştı.


Sahte evrak düzenlendi


Böbrek nakli için sahte evrak düzenlendi. Kadınlar, Bulgaristan resmi makamlarından alınan evrakla kendilerini kuzen gibi gösterdiler. Koleva ve Yordanova isimli kadınlar böbrek nakli için Türkiye’ye geldi.


Suçüstü yakalandılar


Sahte belgelerle İstanbul'da özel bir hastaneden randevu alındı. Gerçek ise etik kurulunda ortaya çıktı. Hastane ve polis iş birliği yaptı. Muayene esnasında operasyon yapıldı. Bulgaristan vatandaşı kadınlar suçüstü yakalandı. Adliyeye sevk edilen 2 kadın tutuklandı.   

Site haberlerin en altında reklam

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓