HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi


 

REKLAM

Cumhurbaşkanı Yardımcısı İliyana Yotova Kırcaali'yi ziyaret etti

Belediye Başkanı Hasan Aziz, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yotova'yı karşıladı 📷 haberbg.net

Günübirlik Kırcaali ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı İliyana Yotova, saat 13.00'de belediyeyi ziyaret etti.


Kırcaali Bölge Tarih Müzesi idaresince davet edilen Cumhurbaşkanı Yardımcısı İliyana Yotova ilk başta saat 10.30'da antik Perperikon kentinde kazı çalışmaları sırasında çıkan tarihi eserleri inceledi. Arkeolog Prof. Nikolay Ovçarov, devam eden kazı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Perperikon'un tepesine çıkan İliyana Yotova, Kültür Bakanın arkeolojik kazılar için paranın neden verilmediğine dair kapsamlı bir soruşturma yürütmeye çağırdı.


Karlovo köylerinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen selde evlerine su basan vatandaşların her yönüyle yardım edilmesi çağrısında bulunan İliyana Yotova

'' Nehirler ve barajlar temizlenmiyor ve bu sefer gerçekler örtbas edilmemeli. Her seferinde aynı sorunla karşı karşıya kalarak, sorumlu kim tutulmalı ve kim cezalandırılmalı diye konuşuluyor. Hasar tespit çalışmaları  çok hızlı yapılması gerekiyor ki vatandaşlara yardım edilsin'' dedi.


Belediye ziyaretinin ardından Bölge Tarih Müzesini gezecek, son durak olarak da Yoan Predteça Manastırını ziyaret edecek.


Cumhurbaşkanı Yardımcısı , Cumhurbaşkanı Yardımcısı İliyana Yotova , Cumhurbaşkanı Yardımcısı İliyana Yotova Kırcaali, ziyaret,

 


Site haberlerin en altında reklam

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓