HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi


 

REKLAM

Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan sınır güvenliğinde anlaştı

Вицепремиерът Румяна Бъчварова, вътрешният министър на Турция Себахатин Йозтюрк, вътрешният министър на Гърция Йоанис Панусис и министър-председателят Бойко Борисов
Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan ortak sınır polisi ve gümrük merkezi oluşturarak yasadışı göçlerin önüne geçmeyi planlıyor.


 Sofya’da düzenlenen törenle imzalanan anlaşma için Bulgaristan İçişleri Bakanı, “Bu anlaşmayla göç, organize suçlar ve terörizm konusunda üç ülkenin yüzleştiği sorunlar üzerinde ortak çalışma yürütmemizi sağlayacak” dedi.
http://www.md.government.bg/bg/galleries/2014/20140328_galleru_su/4.jpg
Sınırdaki tel örgü,mülteci akışını biraz da olsa durdurdu
AFP’nin haberine göre,Bulgar bakan merkezin Bulgaristan ile Türkiye arasındaki Kapitan Andreevo sınır kapısında kurulacağını belirtti. Kapitan Andreevo’nun Türkiye tarafında Kapıkule sınır kapısı bulunuyor.
BULGARİSTAN TÜRKİYE SINIRINA DUVAR ÖRÜYOR
Türkiye İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, anlaşmayla birlikte, polis ve gümrük memurlarının bilgi alışverişinde bulunarak yasadışı göçlerin ve kaçakçılığın önüne geçileceğini belirtti.

Türkiye’de bulunan Suriyeli mültecilerin Bulgaristan ve Yunanistan sınırını kullanarak Avrupa Birliği’nde mülteci statüsü elde etmek için kaçak yollara başvurması sorun teşkil ediyor.

 HABERBG

Site haberlerin en altında reklam

〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓〓