HABERBG.NET|Bulgaristan haberleri

Bulgaristan'da Türklerin güçlü sesi

ucak-seferi-ruscuk-sofya

 

REKLAM site haberleri ilk fotoğrafın altında

Bulgaristan'da bayram namazı açık havada ve maskeyle kılınacak

🔺 Borisov ve Hacı böyle selamlaştı
Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ve Koronavirüs (Covid-19) Ulusal Kriz Merkezi'nin daveti üzerine Başmüftü Mustafa Aliş Hacı ile görüşme düzenlendi. 


Görüşmede bayram namazının açık havada ve maskeyle kılınmasına karar verildi.Başbakan Boyko Borisov, Ramazan Bayramı öncesinde Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Mustafa Aliş Hacı ile Başbakanlıkta görüştü. Koronavirüs Ulusal Kriz Merkezi üyelerinin de katıldığı görüşmede, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesindeki önlemler ele alındı. Başbakan Borisov 
"Bütün Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutluyorum. Sağ, salim olun ve hep beraber zorlukların üstesinden gelerek, Bulgaristan'ın iyiliği ve refahı için çalışalım" ifadelerini kullandı.

BİR BUÇUK METRE MESAFE VE MASKE ŞART

Alınan kararlar kapsamında, bayram namazının bahçelerde ve açık havada 1,5 metre sosyal mesafe korunarak kılınacak. Cemaatin maske takması ise zorunlu olacak. Namaz öncesi ve sonrası Müslümanların ibadet edeceği açık alanların dezenfekte edilmesinin de şart olarak sunulduğu ifade edildi. 


🔺 Bayram namazı açık havada ve 1.5 metre sosyal mesafe korunarak kılınacak

Başmüftü Mustafa Aliş Hacı, hükümetin ve Ulusal Kriz Merkezi'nin zorlu salgın günlerinde Bulgaristan halkı adına fedakarca çalışmalarını tebrik etti ve teşekkürlerini iletti. Başmüftü, salgının yakında tarihte kalacağı umuduyla, insanların yeniden bir ayara geleceğine inandığı belirtti. Mustafa Aliş, 
"Her bir şeyden önce hepimizin yakınlığa ve beraberliğe ihtiyacı vardır" dedi.
🔺Görüşmeye Koronavirüs Ulusal Kriz Merkezi üyeleri de katıldı

NAMAZ STADYUMDA KILINACAK

 Haskovo Bölge Müftülüğü,yaptığı duyuruda, bayram sabahı cemaati  seccadelerini alıp  stadyuma gelmelerini istedi.Sofya'da ise Bayram namazı saat 9.00'da Lokomotif Sofya Stadyumunda kılınacak.Filibe'de ise şehir merkezinde meydanda kılınacak.Şumnu'da cami avlusunda.Kırcaali'de şehir parkında.

Kaynak:DHA

====== BENZER HABER =====


Bulgaristan'da camiler ibadete yeniden açıldı

Site haberlerin en altında reklam